Běh na Hraničář - výsledky, videoreportáž

06.06.2022 00:00

20. Ročník byl okořeněn velkou účastí závodníků z Německa i českých vrchařů z TJ Maratonstavu Úpice. Vše začalo přímo  v Nýrsku v neděli 5. 6. výběhem na Hraničář. Tento závod je takzvaně jednosměrný, což znamená, že jediná cesta vede do pekla a zpět není návratu. Když se připočte deštěm zkropený les a ostré sluníčko, jejichž kombinace vytváří nepříjemné vlhké dusno, je o zážitek postaráno. Výsledky i videoreportáž jsme již přinesli, tak nezbývá než vypíchnout některé sportovní výkony. Bez posměchu je třeba říct, že tentokrát byl věkový průměr startovního pole asi tak 56,3 roku a nebýt několika málo juniorů na dospělé trati, byl by ještě o cca 16 let vyšší. Všichni účastníci si zaslouží velký potlesk a zejména pak ti, kteří v sobotu absolvovali i MČR v běhu do vrchu na Zadově. Z pravidelných ešus závodníků to byli Jarda Pudil a Zdeněk Rus, kteří se na obou závodech umístili na bedně. Mladší borci si z nich evidentně berou příklad a zatím pouze sbírají síly na triumfy ve vyšších věkových kategoriích. Závod v Nýrsku byl jako vždy výborně zajištěn. Kdo chtěl, mohl využít místních regeneračních pramenů, ať ve formě koupele, nebo ve formě načepování do kelímku v místním kiosku.